Diamant

Běhací strategická hra pro dvojice. Rychlá, zajímavá a v pěkném prostředí lesa.


Hra, která trvá jen dvě hodinky a je určená pro velké i malé, zdatné i přemýšlivé. Jde o strategickou bitvu se soupeři, kdo víc zariskuje, kdo se odváží počkat si, kdo si popoběhne, zkrátka kdo ukořistí více diamantů. 

Koncepčně je hra jednoduchá. Dvojice chodí/běhá do dolů a sbírá měď, stříbro a zlato. Za kombinaci těchto tří kovů získává diamant, který má zdaleka nejvyšší hodnotu. První strategické rozhodnutí ale nastává ve chvíli, kdy si uvědomíš, že do stříbrného a zlatého dolu je potřeba licenci, která něco stojí. Vyplatí se nakoupit licenci nebo stále těžit jen měď? Toť otázka. 

Hru ještě více zamotají čtyři skutečnosti:
1) V řece je zlato! Stačí se jen dobře koukat a zlato tak získáš bez velké námahy. 
2) Když se nebudeš bát riskovat, tak se šejdířem můžeš vyhandlovat dvojnásobek svého vsazeného drahého kovu. A nebo jej také prohrát.
3) Za návštěvu všech dolů ti bude odměnou jeden diamant. 
4) Pád burzy přichází rychle a nečekaně. Stejně tak rychle i odeznívá. Za tento krátký časový interval je možné jakékoliv tři kovy směnit za diamant. No neber to! Jen tušit, kdy to bude. 

A to je tak v kostce k pravidlům. Kdo by řekl, že jedině vytrvalým během se dá vyhrát, tak se mýlí. Ale to asi budeš muset vyzkoušet na vlastní kůži.


Ročník 2020

Kvůli restrikcím byla akce zrušena. 

Ročník 2020

ROČNÍK 2019

Letos se diamanty směňovaly v Panském lomu pod Ještědem.

ROČNÍK 2019

ROČNÍK 2018

První říjnovou sobotu se v Lidových sadech odehrávala běhací strategická hra. A šlo o diamanty!

ROČNÍK 2018