Diamant, ROČNÍK 2018

První říjnovou sobotu se v Lidových sadech odehrávala běhací strategická hra. A šlo o diamanty!


Hra Diamant měla premiéru. A na to, že šlo o její první uvedení se musíme pochválit, protože to z našeho pohledu dopadlo perfektně. Jak se to upeklo na papíře, tak to šlapalo i v reálu. Což je pro organizátora vždycky jeden z největších oříšků.

Ještě lepší bylo počasí. Přišlo totiž babí léto a v lese to hrálo všemi barvami a přitom bylo teplíčko. Na start se postavily čtyři odvážné dvojice, pátá měla zablokovaná záda a myslela na nás z postele. Bylo hezké sledovat, jak každá dvojice zvolila jinou taktiku. I když na začátku se do řeky vrhli všichni a někteří to zlato opravdu našli. Pak už začal boj s časem a následovalo plno výběhů, seběhů a koleček kolem lesního koupaliště. Šejdíř obral nejednoho odvážlivce toužícího po lehce nabytém kovu a sám si tak "vydělal" celých 24 bodů. Pád burzy nevyužili zdaleka všichni, ale těm, co si to nenechali ujít to velmi pomohlo. 

Celkové bodové zisky vypadaly takto:

tým měď
(1 bod)
stříbro
(2 body)
zlato
(3 body)
diamanty
(10 bodů)
celkem pořadí
Vyšší společnost - - 1x 7x 73 1.
MI team 7x - - 6x 67 2.
Pat a Mat - - - 6x 60 3.
Sesterské komando - - 3x 4x 49 4.
Ta hodná a ten co (ne)přišel - - - - 0 DNP

Po náročném výkonu je zapotřebí odměna. A tak jsme se u ohýnku zahřáli a pěkně se nadlábli možná i posledním letošním buřtíkem.

Galerie události