Meloun - o meloun kolem Liberce, ROČNÍK 2014

Závod Meloun s prapůvodním názvem Amazing race: O meloun kolem Liberce :-). Jednodenní zápolení s večerním ohýnkem na kopci ve Vysokém.


První ročník Melounu se uskutečnil jako kratochvíle pro pár přátel. Zúčastnilo se ho přesně dva a půl týmu. Jedné slečně totiž nepřišla dvojice. I tak to nevzdala a do cíle, který byl na Lysém Vrchu kousek od Albrechtic dorazila i dalšími, co se ten den postavili na start. Městská trasa účastníky protáhla centrem a pak až pod Ještěd. Jako ve správném závodu Amazing race nechyběly úkoly jako zátaras nebo objížďka. Co však čekalo v následující fialové obálce by nikdo nečekal!

"Dostaňte se do Frýdlantu v Čechách. Zde najdete kostel Nalezení sv. Kříže, kde vás v prostředním hrobě čeká další obálka".

Závod pak nabral nečekané obrátky. Z Frýdlantu do Větrova se pokračovalo pěšky po krásné zapomenuté silničce, za splněný úkol i kousek na koloběžce. Pak ještě přes vyhlídku v Heřmanicích a celodenní putování mohlo být zakončeno ve zřícenině větrného mlýna ve Vysokém. 

Galerie události