Meloun - o meloun kolem Liberce

Meloun je dobrodružný závod dvojic, inspirovaný závodem Amazing race: O milion kolem světa, který započal jako nevinná zábava pro pár přátel. Miliony nemáme a tak se hlavní cenou a symbolem závodu stal “pouze” meloun. Avšak takový, že ho sotva unese jeden člověk.


Meloun je víkendový outdoorový závod, který se tradičně koná začátkem léta v květnu nebo červnu. V roce 2018 se uskutečnil již 5. ročník a z Melouna se postupně stala velmi oblíbená a očekávaná akce. Závod je koncipován jako postupovka po stanovištích s úkoly a šiframi doprovázená příběhovou linií, kde stěžejním úkolem dvojic je dostat se do předem neznámého cíle.

Pomyslně je závod rozdělen na tři etapy. První probíhá v centru Liberce s každoročním startem na liberecké přehradě v páteční podvečer. Poté následuje přesun do hlavní oblasti závodu. Noční etapa je nepovinná a probíhá v lesích při svitu měsíčku, kdy mají dvojice možnost sbírat body za neobsazená stanoviště anebo nerušeně spát. Třetí etapu startuje ranní sraz na multistanovišti, odkud už vede přímá cesta po stanovištích až do cíle.

Vítězství v závodě nezajišťuje rychlost, ale celková souhra šikovnosti, všeobecného přehledu, strategie a vytrvalosti dvojice. Na trati se potkáš jak se závodníky, tak s pohodovými výletníky. Každý získá tolik, kolik do toho vloží. Odměnou pro všechny je sobotní afterpárty v cíli, kde je možné si nejen odpočinout a najíst se, ale i probrat všechny útrapy a úspěchy při postupu závodem. A získat nové přátele.


Ročník 2020

Letos se nám Meloun zakutálel do překrásného Máchova kraje.

Ročník 2020

ROČNÍK 2019

Je 2. října 1872 a nacházíme se v Londýně. Právě zveřejněná zpráva o dostavbě indické železnice vyvolala světovou senzaci a mnoho cestovatelů se proto rozhodlo pokořit cestu kolem světa za 80 dní. Kdo to stihl a kdo prohrál celé své jmění?

ROČNÍK 2019

ROČNÍK 2018

V tomto roce na světě vypukla nákaza virem Citrullus Vulgaris a úkolem účastníků bylo sesbírat vzácné ingredience pro vytvoření léku, který jim mohl zachránit život.

ROČNÍK 2018

ROČNÍK 2017

Rok 2017 byl ve znamení atomové hrozby a hlavní část závodu probíhala v Jizerských horách.

ROČNÍK 2017

ROČNÍK 2016

V roce 2016 se zachraňovala unesená princezna z Melounového království. Děj se odehrával v okolí Cvikova a na okraji Lužických hor. 

ROČNÍK 2016

ROČNÍK 2015

Ročník 2015 byl laděň jako dobrodružná plavba po moři za pokladem. Pirátská loď zamířila do Semil, Železného Brodu a doplula až Dolánek.

ROČNÍK  2015

ROČNÍK 2014

Závod Meloun s prapůvodním názvem Amazing race: O meloun kolem Liberce :-). Jednodenní zápolení s večerním ohýnkem na kopci ve Vysokém.

ROČNÍK  2014