Meloun - o meloun kolem Liberce

Meloun je dobrodružný závod dvojic, kde se svým parťákem naplno prožiješ každou minutu. Čeká tě putování s mapou, úkoly a hlavolamy na stanovištích, přespání pod širákem a příběh, který budeš chtít znát až do konce. Meloun je léty prověřená zábava pro ty, co se nebojí o víkendu nachodit přes 60 km.


Meloun je víkendový outdoorový závod, který se tradičně koná začátkem léta v květnu nebo červnu. V roce 2020 se uskutečnil již 7. ročník a z Melouna se postupně stala velmi oblíbená a očekávaná akce. Závod je koncipován jako postupovka po stanovištích s jednoduchými šiframi a úkoly doprovázená příběhovou linií. Úkolem dvojic je postupně projít stanoviště a dostat se do předem neznámého cíle.

Pomyslně je závod rozdělen na tři etapy. První probíhá v Liberci v pátek odpoledne. Start je tradičně na pláži liberecké přehrady a pak se pokračuje po stanovištích až na "základnu". Základna je poslední léta umístěná v baru na Horolezecké stěně Šutr v srdci Liberce. odkud jsou týmy převeleny do vzdálenějšího bodu, zpravidla do jiného města v okolí Liberce, kam se musí po vlastní ose co nejrychleji dostat. Na tomto místě začíná noční etapa. Nepovinná ale lákavá část, která probíhá v lesích při svitu měsíčku. Týmy mají možnost sbírat body za neobsazená stanoviště anebo nerušeně spát. Ráno pak ukončuje noční etapu a startuje stěžejní část - třetí etapa, která vede do cíle. Ranní sraz a start hlavní etapy závodu nabízí setkání celého startovního pole neboli přeživších ze startovního pole. Aby se udělali přirozené rozestupy, je zde pár vědomostních úkolů, kterými lze nahnat body, ale ztratit cenný čas. Kdo dorazí do cíle první však nemusí být vítězem, záleží na celkovém bodovém zisku za všechny tři etapy. 

Vítězství v závodě nezajišťuje rychlost, ale celková souhra šikovnosti, všeobecného přehledu, strategie a vytrvalosti dvojice. Na trati se potkáš jak se závodníky, tak s pohodovými výletníky. Každý získá tolik, kolik do toho vloží. Odměnou pro všechny je sobotní afterpárty v cíli, kde je možné si nejen odpočinout a najíst se, ale i probrat všechny útrapy a úspěchy při postupu závodem. A poznat nové přátele.


ROČNÍK 2021

Letos jsme zavítali na Jablonecko, kde nás putování po rozhlednách zavedlo až na Mariánskohorské boudy v Jizerských horách.

ROČNÍK 2021

Ročník 2020

Letos se nám Meloun zakutálel do překrásného Máchova kraje.

Ročník 2020

ROČNÍK 2019

Je 2. října 1872 a nacházíme se v Londýně. Právě zveřejněná zpráva o dostavbě indické železnice vyvolala světovou senzaci a mnoho cestovatelů se proto rozhodlo pokořit cestu kolem světa za 80 dní. Kdo to stihl a kdo prohrál celé své jmění?

ROČNÍK 2019

ROČNÍK 2018

V tomto roce na světě vypukla nákaza virem Citrullus Vulgaris a úkolem účastníků bylo sesbírat vzácné ingredience pro vytvoření léku, který jim mohl zachránit život.

ROČNÍK 2018

ROČNÍK 2017

Rok 2017 byl ve znamení atomové hrozby a hlavní část závodu probíhala v Jizerských horách.

ROČNÍK 2017

ROČNÍK 2016

V roce 2016 se zachraňovala unesená princezna z Melounového království. Děj se odehrával v okolí Cvikova a na okraji Lužických hor. 

ROČNÍK 2016

ROČNÍK 2015

Ročník 2015 byl laděň jako dobrodružná plavba po moři za pokladem. Pirátská loď zamířila do Semil, Železného Brodu a doplula až Dolánek.

ROČNÍK  2015

ROČNÍK 2014

Závod Meloun s prapůvodním názvem Amazing race: O meloun kolem Liberce :-). Jednodenní zápolení s večerním ohýnkem na kopci ve Vysokém.

ROČNÍK  2014