Meloun - o meloun kolem Liberce, ROČNÍK 2021

Letos jsme zavítali na Jablonecko, kde nás putování po rozhlednách zavedlo až na Mariánskohorské boudy v Jizerských horách.


Příběh

Všechny učastníky čekaly státní závěrečné zkoušky a promoce. Tedy čas byflování, ověřování znalostí a pak úlevný výdech a oslava vzdělanosti. Tak nějak to bylo. Na liberecké etapě bylo potřeba se zastavit na studijním oddělení, kde týmy dostaly vysokoškolské indexy a musely urychleně dohnat své zanedbané studijní povinnosti a zapsat si známky ze zkoušek. Za řádně vyplnění indexu dostaly pozvánku na SZZ, které se konaly další den ráno na rozcestí Berany nad Smržovkou. Celou noc týmy zasvětily učení ;-) a ráno přišly dokázat, co za znalosti v nich zbylo. Na ranním multistanovišti se ověřovaly znalosti z historie, fyziky, klimatologie, elektrotechniky, anatomie, tělocviku a celkové paměti. Skvělou zprávou je, že všichni prospěli a mohli pokračovat a těšit se na promoce. Tentokrát byla sobotní etapa poskládaná z šifer ostatních týmů a rozhodně to nebyla jednoduchá část. Naštěstí víc hlav víc ví a tak se k výsledku vždy nějak prokousali. Na posledním stanovišti před cílem se pak všichni ohákli do slavnostního a do cíle už putovali v sakách, kravatách a šatičkách. Následné oslavy byly velké. Při svitu petrolejek a venku u ohýnku se juchalo až do ranních hodin. 

Ukázky šifer:

  

OBLAST

městská etapa: Liberec (přehrada, Liebegovo městečko) a páteční večerní individuální přesun do hlavní oblasti - jablonecká přehrada
noční etapa: Jablonecko
sobotní etapa: rozcestí Berany - Tanvald - Malý špičák - Albrechtice - Mariánskohorské boudy (Jizerské hory)

NÁROČNOST

městská etapa: cca 6 km
noční etapa: 8 - 40 km
sobotní etapa: 16 km
celkem: 30 - 62 km 

BODOVÁNÍ

Konečné pořadí závodu nerozhodovalo pořadí v cíli, ale počet bodů, které týmy za oba dva dny nasbíraly. V Liberci mohly získat až 40 bodů za splněné úkoly a rychlostní bonus 20 bodů na jablonecké přehradě. V noční etapě šlo nasbírat 120 bodů a stejné množství i na ranním multistanovišti. V průběhu soboty se pak už jen odčítalo a to 10 bodů za nápovědu k libovolnému stanovišti. Poslední zajímavé body čekaly v cíly. Maximální možné skóre bylo 400 bodů, což účastníci věděli dopředu a mohli podle toho upravit taktiku.

CÍL A VÝSLEDKY

Tak na přes rok na viděnou!

Galerie události