Meloun - o meloun kolem Liberce, ROČNÍK 2015

Ročník 2015 byl laděň jako dobrodružná plavba po moři za pokladem. Pirátská loď zamířila do Semil, Železného Brodu a doplula až Dolánek.


PŘÍBĚH

"Slunce ještě silně hřeje a vy jste si právě pronajali dřevěnou celkem ucházející loďku v přístavu Salton bay. Postupně nakládáte všechno své vybavení a zásoby potravin i vody. Bude to dlouhá cesta a tak jste neváhali naložit celé podpalubí zdánlivě potřebnými věcmi. Odvazujete lano od přístavního mola a vydáváte se na cestu."

Tak takto začalo celé putování za pokladem. Na liberecké přehradě si dvojice nejdříve obstarali lodičku, každý podle své šikovnosti, a v časových odstupech se vydali na dlouhou plavbu. Zanedlouho však zjistili, že jim do koupené lodě zatéká a museli zakotvit na ostrově Heiko. Zde vyhledali muže, který jim pomohl loď opravit a vypluli dál směrem na jihovýchod. Cesta trvala několik týdnů a nevyhla se jim ani mořská bouře, kterou nakonec přečkali u břehů Ohnivého ostrova. 

Další den ráno je ale čekalo nemilé překvapení. Zády k sobě seděli přivázaní k palmě a v zátylku je pobolívala modřina od včerejší tupé rány. Z provazů se osvobodili malým nožíkem a utekli zpátky na loď. Úprk na loď jim však zkomplikoval jeden pirát, který už byl vzhůru. Naštěstí se jim ho podařilo šikovně udeřit. A najednou na dvojice padlo rozhodnutí. Mají spíš piráta zabít anebo ho vzít na loď jako rukojmího? 
Se zajatcem nebo bez něj se loď znovu vydala na moře. Cestou se jim podařilo najít cenný náhrdelník ve ztroskotalé lodi. V husté mlze se nedalo podle mapy moc orientovat a mezi skalními útesy se loď motala jako v bludišti. Po těžkém překonání skal už byli na dosah od ostrova pokladů. Nyní přišel na řadu zajatec. Pokud ho dvojice nezabila, prozdradil jim tajnou indicii. Kdo ho předtím zabil, musel vylézt na strmou horu Ponthe, aby indicii zjistil. A právě tato indicie byla klíčová v odhalení pokladu.

OBLAST

městská etapa: centrum Liberce s následných individuálním přesunem do Semil
noční zakotvení (společné přespání): Nouzov - les u Cimrmanovy nejnižší vyhlídky na světě
sobotní etapa: Nouzov - Semily - Spálov - Železný Brod - Besedice - Malá Skála - Dolánky u Turnova

NÁROČNOST

páteční etapa: 12 km
sobotní etapa: 21 km + 8 km lodí
celkem:  33 km pěšky +  8 km lodí 

CÍl a VÝSLEDKY

Poklad, který se nacházel na břehu Jizery v Dolánkách u Turnova, se podařilo najít 6 z 9 týmů. Týmy Vietcong a Pat a Mat se ztratily v husté bouři ještě v Liberci a Puštíci předčasně stočili směr a vydali se na jih v sobotu kolem poledne. Pověstný meloun vyhrál tým Zugrů, který do cíle doplul v sobotu po půl 3 odpoledne. Přespání venku v oblasti cíle nakonec znemožnilo deštivé počasí a tak se meloun předával až hezky vymydleným a voňavým dvojicím v pondělí večer.
pirátská meloun

POŘADÍ

TÝM

ČAS V CÍLI

1.

Zugři

14:35

2.

Neználci

15:10

3.

A máte k tomu tatarku?

16:00

4.

Kosťa2

17:58

5.

HelMi

17:59

6.

Los Kamos

19:20

7.

Puštíci

DNF

8.

Pat a Mat

DNF

9.

Vietcong

DNF

Galerie události