Stoppadesátka, ROČNÍK 2017

Stopovací dobrodružství začíná zde!


Ve světe nepřeberných možností už téměř neexistují překážky v cestování kamkoliv a jakkoliv. My však fandíme cestování “za málo peněz hodně muziky”. Díky stopování jsme zažili plno neskutečných zážitků a podívali se na místa, o kterých se nám ani nesnilo. Jsme rádi, že naši cestovatelskou vášeň a zkušenosti můžeme nyní předávat dál a inspirovat tak další začínající cestovatele.

V minulých letech jsme pořádali cestovatelskou výzvu Hitchhiking challenge - výzvu z Liberce do 1000km vzdáleného bodu někde u moře. Společně jsme takto zažili tři zahraniční dobrodružství - do Polska, do Dánska a do Chorvatska. V roce 2017 jsme si ale řekli, že uděláme změnu a uspořádáme lite verzi. A vymysleli jsme Stoppadesátku. Její krása je v tom, že je na každém, kam vyrazí a jak velkou výzvu přijme. Na seznamu je 150 měst ČR a je na každém týmu, kam pojede. Čas je pro všechny stejný. Za 50 hodin zase musí být zpět. 

Letos se do výzvy přihlásily čtyři týmy. Start byl ve čtvrtek v 18:00 z Barovny v Liberci. Poté už začal odpočet. Díky interaktivní aplikaci jsme mohli sledovat, jak si týmy vedou a kde se zrovna nacházejí. Aplikace jim sama při průjezdu bodovaným městem přičetla body a tak bylo ihned vidět, kdo je v čele. V sobotu ve 20:00 jsme se zase všichni sešli v Barovně. A vyprávění zážitků nám trvalo až do rána :-).

 

Galerie události